GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekanna 15816491
*
nr 1581 6491
Tekanna
Kina, keramik. Höjd: 10 cm
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2023
kl 19:14:43
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt tekanna
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:50
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
*
Tekanna
nr 1581 6491
Tekanna
Kina, keramik. Höjd: 10 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2023 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt tekanna
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:50 -
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55